בלוג

 • במה מאמינים יהודים משיחיים?
  15.04.2019
  היהדות כידוע מורכבת ממגוון זרמים ואחד המעניינים שבהם הוא היהדות המשיחית - כמה מאות אלפי בני אדם בכל רחבי העולם, כולל בישראל, אשר מאמינים בתנ"ך ובברית החדשה גם יחד ורואים בישוע את בנו של אלוהים אשר נשלח על ידו כדי להחזיר את המין האנושי אל דרך הישר, אל התחברות עם אלוהים.
  קרא עוד
 • מיהו משיח בן דוד ואיך ייראה העולם לאחר בואו?
  19.03.2019

  בני אדם רבים, בכל רחבי העולם ומכל הדתות, מאמינים ברעיון של משיח - דמות שהיא שליחה של האל אשר תביא גאולה לעולם כולו. ביהדות זהו משיח בן דוד, וכדאי להכיר את המאפיינים השונים של דמותו ואת הסימנים לבואו המתקרב.

  קרא עוד
 • מיהו בעצם ישוע המשיח?
  28.02.2019

  בני אדם רבים מאמינים ברעיון המשיח - דמות משכמה ומעלה שתוביל לשינוי אמיתי, יסודי ומשמעותי במיוחד בחיים של כולנו על פני כדור הארץ. האמונה ברעיון זה משותפת לבני ובנות כל הדתות, ולמעשה היא אחת האמונות החזקות ביותר הקיימות. בפרט מתבלטת דמותו של ישוע המשיח, וכדאי להבין למה.

  קרא עוד
 • מתי המשיח יבוא לפי האמונות השונות
  30.01.2019

  האמונה במשיח משותפת לאנשים רבים מאוד בכל רחבי העולם - יהודים מכל הזרמים, נוצרים, מוסלמים וגם בני דתות אחרות רוצים להאמין שישנה דמות שתגיע לכאן, בתקווה שעוד בימינו, ותהפוך את כדור הארץ לגן עדן של ממש עבור כל מי שחי כאן. בהתאם השאלה מתי המשיח יבוא וליתר דיוק התשובה לה, זכתה לתשומת לב רבה לאורך ההיסטוריה.

  קרא עוד
 • משיח בן דוד כבר כאן, או עדיין לא?
  26.12.2018

  במאמר הזה תוכלו ללמוד על האמונה במשיח בן דוד, מה מאפיין את אחרית הימים ועוד!

  קרא עוד
 • במה מאמין יהודי משיחי?
  19.11.2018
  קרא עוד
 • מי המשיח על-פי האמונות השונות ומה יקרה בימיו?
  6.11.2018

  המאמר הבא מדבר על התפיסות השונות בנושא זהותו של המשיח.

  קרא עוד
 • האם מלך המשיח הגיע כבר?
  13.09.2018

  קראו את האמר הבא בשביל ללמוד לעומק על השאלה הזאת!

  קרא עוד
 • מה מייחד את הברית החדשה?
  29.08.2018

  קראו את המאמר הבא בשביל ללמוד על הייחוד של הברית החדשה.

  קרא עוד
 • מה מאפיין יהודי משיחי ומה ההבדל בינם ליהודים המסורתיים?
  4.07.2018

  קראו את המאמר הבא בשביל ללמוד על ההבדלים העיקריים בין שתי התפיסות

  קרא עוד
 • 5 דברים שלא ידעתם על היהודים המשיחיים
  8.05.2018

  לצד הדתות הגדולות, יהדות, נצרות ואסלאם, ישנן בעולם עוד לא מעט אמונות. אחת מהן היא היהדות המשיחית, שחבריה קוראים הן את התנ"ך, והן את הברית החדשה ולתפישתם ישוע הוא המשיח אשר נשלח על ידי אלוהים על מנת להראות לבני האדם מהי הדרך הנכונה להתנהל, ולקרב אותנו אליו. בישראל, על פי הערכות שונות, ישנם כ-20,000 חברים בקהילות השונות המרכיבות את היהדות המשיחית, וכדאי לדעת עליהם מספר דברים.

  קרא עוד
 • במה מאמין יהודי משיחי?
  5.02.2018

  במאמר הבא תוכלו ללמוד על המצוות שעליהן מקפיד יהודי משיחי, מה הוא לומד, אילו תפילות יש ביהדות המשיחית וכמובן - על השילוב בין התנ"ך לבין הברית החדשה.

  קרא עוד
 • מה יקרה אחרי ביאת המשיח?
  31.01.2018

  רוב הזרמים בנוצרות מאמינים שהשלום בכל העולם יגיע לאחר ביאתו השניה של ישוע, וזאת היא גם אמונתם של היהודים המשיחיים. במאמר הבא, תוכלו למצוע מידע לגבי מה צפוי לקרות אחרי ביאת המשיח.

  קרא עוד
 • הקסם והחשיבות של השירים המשיחיים
  הקסם והחשיבות של השירים המשיחיים - שירי הלל ישוע
  27.12.2017

  האמונה במשיח שמגיע אל העולם שלנו ומראה לכולנו את הדרך הנכונה לחיות בה, ובעצם מוביל לגאולה רוחנית ומעשית עבור כל המין האנושי, משותפת לכל הדתות ולכל הזרמים בכל הדתות. עבור המוסלמים המשיח הוא מהדי, דמות שאינה מופיעה בקוראן אלא במסורת שבעל פה ושפירוש שמה הוא "המונחה" (נכונה, ע"י האל), באמונה היהודית ישנם משיח בן דוד ועם משיח בן יוסף, עבור הנצרות והיהודים המשיחיים ישוע הוא המשיח שכבר הגיע לעולם וגילה את משיחיותו במהלך חייו על פני כדור הארץ לפני כ-2000 שנה, הראה לכולנו את הדרך הנכונה שיש ללכת בה ועתיד לשוב כדי למלוך על העולם.

  קרא עוד
 • יהודים משיחיים בישראל
  יהודים משיחיים בישראל - מה מאפיין קהילה משיחית והיכן הם נפגשים?
  27.12.2017

  אחד הזרמים המעניינים ביהדות הוא היהדות המשיחית. בדומה לכל יהודי עלי אדמות, גם הנמנים על זרם זה מאמינים בתנ"ך ובאלוהים ובנוסף לכך הם מאמינים כי ישוע המשיח המובטח בן-האלוהים אשר נשלח אל העם היהודי בראשונה כדי להחזירם אל דרך הישר ממנה סטו.

  קרא עוד
 • האם אחרי מלחמת גוג ומגוג משיח בן דוד יגיע?
  האם אחרי מלחמת גוג ומגוג משיח בן דוד יגיע?
  27.12.2017

  אחד המונחים הקשורים אל ביאת המשיח על פי היהדות הקונסרבטיבית הוא מלחמת גוג ומגוג. על סמך האמונה המקובלת מלחמה זו מבשרת למעשה את הגעתו של משיח בן דוד, אם כי ישנן גישות הטוענות שתחילה יבוא המשיח ורק לאחר מכן תפרוץ מלחמה זו.

  קרא עוד
 • מיהו משיח בן דוד? כיצד נדע מתי יבוא המשיח והאם הוא כבר כאן?
  מיהו משיח בן דוד? כיצד נדע מתי יבוא המשיח והאם הוא כבר כאן?
  27.12.2017

  רעיון ביאת המשיח - אדם שיגיע לעולם, יוביל את המין האנושי כולו לגאולה המיוחלת ולמעשה יממש את חזון אחרית הימים - משותף לכל הדתות. ביהדות מקובלת האמונה בשני משיחים: משיח בן יוסף, שאחראי על הפן המעשי של הגאולה, ומיד לאחריו יגיע משיח בן דוד שיבטיח שלמות רוחנית.

  קרא עוד
 • ביאת המשיח על פי חזונו של הרב קוק
  ביאת המשיח על-פי חזונו של הרב קוק
  27.12.2017

  נושא ביאת המשיח מעסיק אנשים רבות, בני ובנות כל הדתות. אחד האישים שהרבו לעסוק ברעיון מרתק זה של גאולה כללית לעולם הוא הרב קוק, וכדאי להכיר את מאפייני המשיח והמשיחיות כפי שהם השתקפו בתפישת עולמו.

  קרא עוד
 • הקשר הישיר לאל של כל יהודי משיחי
  הקשר הישיר לאל של כל יהודי משיחי
  27.11.2017

  רעיון האלוהות - כלומר ישות שהיא מעל לבני האדם והיא גם זו שבראה את עולמנו ומנהלת אותו ביד רמה - קיים בכמעט כל החברות על פני כדור הארץ ומשותף לרבים בכל רחבי העולם. בדרך כלל מי שמאמין בקיומו של אל כזה או אחר מנהל איתו מערכת יחסים באמצעות מתווכים שונים ובפרט אנשי דת (בין אם כמרים עבור הנוצרים, בין אם רבנים עבור היהודים, בין אם קאדי ומופתי עבור המוסלמים וישנן עוד דוגמאות).

  קרא עוד
 • מיהו משיח בן יוסף ואיזו גאולה הוא יביא לעולם
  מיהו משיח בן יוסף ומשיח בן דוד והאם המשיח כבר כאן
  27.11.2017

  רעיון הגאולה הוא אחד הרעיונות המרתקים ביותר הקיימים בעולם, ואין פלא שהגעתו של משיח שלמעשה יביא איתו את אותה גאולה מיוחלת מספקת לכולנו תקווה של ממש. ביהדות הרבנית מדברים על שני משיחים - משיח בן דוד ומשיח בן יוסף - המשלימים זה את זה וביחד יובילו את העולם כולו לגאולה מושלמת.

  קרא עוד
 • למה יהודים משיחיים ולא נוצרים משיחיים?
  למה יהודים משיחיים ולא נוצרים משיחיים?
  27.11.2017

  יהודים משיחיים מאמינים כי ישוע הוא בנו של אלוהים, כמו גם המשיח, ונוהגים לקרוא בברית החדשה בנוסף על התעמקות בתנ"ך. בהתאם שורר לעתים בלבול ויש המאמינים כי יהודים משיחיים הם בעצם נוצרים. חשוב להבין כי יהודים משיחיים אינם נוצרים, שכן למרות האמונה המשותפת בישוע והאימוץ של הברית החדשה במקביל לתנ"ך, ישנם גם הבדלים מהותיים בינם לבין הנוצרים מכל הזרמים.

  קרא עוד
 • הדרשות החשובות של ישוע המשיח מנצרת
  27.11.2017

  ישוע המשיח הוא אחת הדמויות היותר מרתקות בהיסטוריה של המין האנושי - וגם אחת המשפיעות ביותר, כמובן. בפרט כדאי להכיר את הדרשות החשובות שמשיח ישראל נשא ואת משליו.

  קרא עוד
 • הבשורות של הברית החדשה
  הבשורות של הברית החדשה
  27.11.2017

  עבור המאמינים בישוע המשיח, ספר התנ"ך והברית החדשה מהווה את הבסיס לתפישת עולמם. ספר הברית החדשה אינו מהווה תחליף לתנ"ך, כי משלים אותו, הבסיס של כל חיבורי הברית החדשה הוא התנ"ך, בברית החדשה מצויים מאות ציטוטים ומראי מקום מהתנ"ך.

  קרא עוד
 • על השאלה הנצחית - "מי המשיח של היהודים?"
  31.10.2017

  הרעיון של משיח - כלומר אדם שהוא שליח האל, שיגיע בדרך כזו או אחרת ויהפוך את העולם למקום הרבה יותר טוב, ובעצם מושלם - הוא רעיון מקובל מאוד על בני אדם רבים. זהו גם נדבך מרכזי באמונות דתיות שונות, ובפרט ביהדות, וכך למשל הרמב"ם קבע באופן נחרץ כי גם אם הוא יתמהמה המשיח בוא יבוא. מבחינת היהדות המשיחית הוא כבר בא, והתשובה לשאלה מי המשיח של היהודים היא ישוע, בן האלוהים.

  קרא עוד
 • מי הוא המשיח?
  מי הוא המשיח? האם ישוע המשיח הוא אלוהים?
  31.10.2017

  הוא נולד לפני יותר מאלפיים שנה בבית לחם, גדל בנצרת, חולל נסים רבים, נשא דרשות המצוטטות מאד גם היום, בבתי הכנסת ובבית המקדש. נצלב למוות בגיל צעיר וקם לתחייה מבין המתים. עבור המונים בכל רחבי העולם הוא התשובה לשאלה מי הוא המשיח. זהו כמובן ישוע, האדם שהניח את היסודות לאמונה המשיחית ולנצרות על כל זרמיה. 

  קרא עוד
 • יהודים משיחיים - מי אנחנו ומה מאפיין אותנו
  יהודים משיחיים - מי אנחנו ומה מאפיין אותנו?
  25.10.2017

  ביהדות, כידוע, ישנם זרמים רבים. בפרט מוכרות לנו היהדות האורתודוקסית, היהדות הרפורמית והיהדות הקונסרבטיבית, אבל ישנם עוד זרמים ובהם למשל הקראים שמאמינים רק בתורה שבכתב ולא מקבלים את הפרשנויות השונות, ועוד זרם בולט שמעורר עניין רב הוא היהדות המשיחית.

  קרא עוד
 • משיח ישוע - באיזה אור רואות אותו הדתות השונות?
  24.10.2017

  ישוע הוא אחת הדמויות היותר מרתקות בהיסטוריה של המין האנושי. מי שעפ"י האמונה המקובלת נולד למרים הבתולה, נצלב למוות בגיל צעיר למדי ובין לבין חולל מספר נסים מרשימים ובעיקר סחף אחריו מאמינים רבים, והוא הבסיס לדת הנוצרית על כל זרמיה וכמו גם לאמונת היהודים המשיחיים.

  קרא עוד